Jaglac pobjednik 29. prvenstva grada Orahovice u kuhanju čobanca

Prepuni središnji orahovački gradski park jučer je bio poprište tradicionalnog 29. prvenstva grada orahovice u kuhanju čobanca, a koje je i ove godine organizirano od strane Grada i Turističke zajednice. I ove se godine okupio veliki broj ekipa, njih pedesetak, koje su pokazale svoje kuharsko umijeće u pripremanju ove ukusne poznate slavonske delicije.

Prema ocjeni stručnog žirija, koji su sačinjavali predsjednik Zoran Putniković, zatim Vladimir Pleša i Dane Lončar kao predstavnik LU “Vepar”, najbolji čobanac skuhala je ekipa orahovačkog Jaglaca i kuhar Manuel Sobodić osvojivši 93 boda. Drugo mjesto osvojila je slatinska ekipa CB Havana s tri boda manje, a treće mjesto pripalo je ekipi Autoelektriki Igor koja je ukupno osvojila 89 bodova.

Da su orahovačke gastronomske manifestacije vrlo dobro posjećene i diljem Slavonije poznate potvrdio je i gradonačelnik Rister:

– Veliki broj ekipa, a kojih ima iz cijele Slavonije pokazatelj je da svi oni sa zadovoljstvom dolaze u naš grad i na ovo natjecanje. Također, nas kao organizatore posebno veseli i veliki broj naših građana koji su se okupili i došli podržati jednu od najdugovječnijih gradskih manifestacija, rekao je uvodno Rister, spomenuvši i to kako u mjesecu listopadu Orahovicu očekuju još dvije slične manifestacije.

– Sredinom listopada održat će se i naša popularna orahovačka Fišijada, a do konca mjeseca u planu nam je održati i Kestenijadu. Za kestenijadu još nismo definirali datum, ali sve će se znati na vrijeme i vjerujem kako nas opet očekuje dobra zabava i veliki broj natjecatelja i posjetitelja, zaključio je gradonačelnik.

Predsjednik stručnog žirija Zoran Putniković bio je izuzetno zadovoljan s onime što su sudionici skuhali, rekavši kako je kvaliteta čobanaca u Orahovici iz godine u godinu sve veća.

– Moram priznati kako sam vrlo zadovoljan. U kvaliteti unazad nekoliko godina vidi se veliki napredak i o pobjedniku su zaista odlučivale nijanse. Slavonski čobanac jedan je od simbola naše regije i lijepo je za vidjeti ovoliki veliki broj natjecatelja u našem gradu, rekao je Zoran Putniković – Tota.

Ako ste u jednu osobu sigurni da će biti natjecatelj Čobanijade, onda je to zasigurno svima poznati Orahovčan i predsjednik Udruge hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a VPŽ, Miroslav Milovuković – Minkila.

– Mi ovakve manifestacije nikad ne propuštamo, a lagao bih kad bi rekao da znam broj koliko sam puta već sudjelovao. Moram se pohvaliti da smo poneke godine znali osvojiti i jednu od medalja, ali općenito naš moto je da sudjelovati moramo. Naša udruga sudjeluje u svim gradskim manifestacija i svakako dolazimo i na iduću, odnosno na Fišijadu, poručio je Minkila.

Zadovoljstvo održanom Čobanijadom nisu krili ni iz orahovačke Turističke zajednice.

– Ovoliki broj ljudi koji su danas posjetili središnji park dovoljno govori. Na koncu nas je i vrijeme poslužilo i zaista je sve bilo na najvišoj razini. Mi smo prezadovoljni, po reakcija ljudi i svi ostali su i to je ono najbitnije. S nestrpljenjem iščekujemo mjesec listopad i naše nove jesenske manifestacije, Fišijadu i Kestenijadu. Jesen u Orahovici opet će biti najljepša, rekla je za kraj iz TZ Orahovica Lana Jurkin.

[FOTO] Jaglac pobjednik 29. prvenstva grada Orahovice u kuhanju čobanca